Հուշագիր Երևանի պատմության թանգարանի և Հայաստանի գինու պատմության թանգարանի միջև
13 բացառիկ էքսպոնատներ, հատուկ ուղեկալներով և մեծագույն զգուշությամբ, Երեւանից տեղափոխվեցին Արագածոտնի մարզ։
Ուրարտական շրջանի կարասներ, պաշտամունքային հուշարձաններ, որոնք կարևոր նշանակություն ունեն համաշխարհային պատմության մեջ, արդեն Հայաստանի գինու պատմության թանգարանում են։
Անրի Վերնոյի որդին՝ Պատրիկ Վերնոյ-Մալաքյանը Հայաստանի գինու պատմության թանգարանում
Անրի Վերնոյի 100-ամյակի առթիվ Հայաստանի գինու պատմության թանգարանը հյուրընկալել էր Անրի Վերնոյի որդուն՝ Պատրիկ Վերնոյ-Մալաքյանին։ Բազմաթիվ հյուրեր Ֆրանսիայից, ԿԳՆ-ից և Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնից։
Պատվավոր հյուրերին ծանոթացրինք նորաբաց թանգարանի, հայկական գինեգործության 6000-ամյա հարուստ մշակույթի, նրա փառավոր անցյալի հետ։
Այցը նշանակալից էր նաև մի շարք ծրագրերի մշակման առումով, որոնք շուտով կիրականացվեն։ Ռեժիսոր Պատրիկ Մալաքյանը բազմաթիվ ուշագրավ դրվագներ ներկայացրեց անվանի հոր գործունեությունից։
«Շատ ուրախ եմ, որ Հայաստանում արդեն ունենք նման թանգարան, որը ներկայացնում է հայկական գինին, մշակույթը, պատմությունը և մեր ժառանգությունը։ Շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում հաջողություն»,- ասաց Պատրիկ Վերնոյը։

Меморандум между музеем истории Еревана и музеем истории вина Армении
13 эксклюзивных экспонатов в специальных хранилищах, с особой осторожностью были перевезены из Еревана в Арагацотн .
Кувшины урартского периода, религиозные памятники, имеющие большое значение в мировой истории, уже находятся в Музее истории вина Армении.
Музей истории вина Армении принял Патрика Верно Малакян, сына Анри Верно
По случаю 100-летия Анри Верноя, Музей Истории Вина Армении принял у себя его сына , Патрика Верной — Малакяна, многих гостей из Франции, министерства образования и науки и Национального киноцентра Армении. Мы познакомили гостей с недавно открывшимся музеем, 6000-летней культурой армянского виноделия и его славным прошлым. Визит был также знаменателен с точки зрения разработки ряда проектов, которые будут реализованы в ближайшее время. Режиссер Патрик Малакян предоставил множество ценных эпизодов из деятельности знаменитого отца. «Я очень рад, что у нас в Армении уже есть такой музей, в котором представлены армянское вино, культура, история, наше наследие, поздравляю вас и желаю успехов», — сказал Патрик Верной.